אקנה – (פצעי בגרות)

טיפולי אנטי אייג'ינג

פצעי בגרות – אקנה
התופעה של פצעי בגרות (אקנה) נפוצה מאוד. 80% מהאוכלוסייה סובלים מהם. למרות שמם, פצעי הבגרות נפוצים גם בגילאים שלאחר גיל ההתבגרות. על פי האגודה הרפואית האמריקאית, 54% מהנשים ו-40% מהגברים מעל גיל 25 סובלים מפצעי בגרות. רמת החומרה של פצעי הבגרות משתנה מאדם לאדם. פצעי הבגרות חמורים יותר אצל גברים, אך נוטים להימשך זמן רב יותר אצל נשים.

מהם פצעי בגרות – אקנה?
פצעי בגרות נוצרים כתוצאה מדלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. הם מופיעים כתוצאה מתגובה לקויה להורמון טסטוסטרון. תגובת הגוף להורמון בדרך כלל מתייצבת עם הזמן, ואיתה נעלמים או נרגעים פצעי הבגרות. בלוטות החלב מפרישות עודף שומנים המשתלבים עם תאי עור מתים (או מזהמים אחרים), מה שמביא לסתימתם של זקיקי השערות. הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבובית הסתומה, וכתוצאה מכך מתפתחת תגובה דלקתית בזקיק היוצרת את הפצעים. פצעי הבגרות נפוצים בעיקר בעור הפנים, אך עלולים להופיע גם בכתפיים, בגב ובחזה.

מהם הגורמים לפצעי בגרות – אקנה?
הסיבה המדויקת לפצעי בגרות אינה ברורה אך ידוע כי לרוב היא תורשתית. מקובל לחשוב כי מאכלים כמו פיצה, שוקולד או מזון מטוגן גורמים לפצעי בגרות. מאכלים אלה אמנם אינם מומלצים לבריאות הכללית, אך הקשר בינם לבין פצעי בגרות מעולם לא הוכח מדעית. גם הזיקה בין מתח נפשי לבין פצעי בגרות לא הוכחה מעולם.

טיפול בפצעי בגרות – אקנה
הטיפול בפצעי בגרות מותאם באופן אישי לכל אדם לפי חומרת התופעה. במקרים קלים נהוג להשתמש במשחות נגד פצעי בגרות. במקרים חמורים יותר רופאי עור רושמים טיפול תרופתי.
טיפול פנים מקצועי שמבוסס על ויטמינים, מינרלים וליפידים, יכול להחזיר את היציבות לעור ולשפר את מצב פצעי הבגרות. מומלץ לשלב את טיפול הפנים עם טיפול בחמצן. ביכולתו של החמצן להאיץ את תהליכי התיקון וההתחדשות ולנטרל מצבי דלקת. טכנולוגיה נוספת היא שימוש במכשיר תדר גבוה, המחטא את העור על ידי בלימת התפתחות חיידקית במשך 24 שעות.
ברשת רונית רפאל מדע היופי מספקים טיפולים מתקדמים בכל סוגי האקנה . הטיפול באקנה מותאם אישית לכל מטופל עבורו נבנית תוכנית ייעודית ואישית בהתאם לסוג האקנה וחומרתו . ברשת רונית רפאל מדע היופי ניתן לטפל בפצעי בגרות ואקנה במגוון רב של שיטות ותהליכים לרבות טיפולי פנים, טיפולי חמצן, מכשירי תדר גבוה לחיטוי העור ועוד.

לטיפול באקנה ובפצעי בגרות מומלץ לשלב טיפול פנים עם טיפול חמצן הכולל הרכב מיוחד לטיפול באקנה המקנה תוצאות מיטביות.
הטיפול באקנה באמצעות מכשיר תדר גבוה, מחטא את העור על ידי בלימת התפתחות חיידקית במשך 24 שעות וייבוש ה”פסטולות” (פצעים מוגלתיים).

טיפול פנים

למידע נוסף

אוקסי אנטי אקנה

למידע נוסף

קומבי סטאר

למידע נוסף